Słowa kluczowe Firmy MLM, mlm marketing, mlm ebook, mlm network marketing, mlm blog, mlm forum, network mlm, program mlm, wellness mlm, multi level marketing, multilevel marketing,
Dominik Dworniczak

Najlepszy MLM? Multi Level Marketing (Marketing sieciowy)

Najlepszy MLMJak wybrać najlepszy MLM? Szukasz firmy MLM i nie wiesz jaką wybrać? Jaka branża jest najbardziej dochodowa? Na co zwrócić uwagę żeby nie żałować i cieszyć się sukcesem przez lata...

Stoisz przed wyborem firmy MLM? A może już Ktoś zaproponował Ci współpracę i jeszcze się wahasz? Jeśli tak to czytaj uważnie dalej...

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze MLM?

Przede wszystkim MLM musisz traktować jak zwykły Biznes! Większość z kryteriów, które przeczytasz odnoszą się również do tradycyjnego biznesu.

1. Która branża jest najbardziej dochodowa?

dochodowy MLM, zyskowny Binzes MLMNajprostszym testem jest włączenie telewizora i obejrzenie reklam. Wiadomo jest, że reklamy w telewizji są bardzo drogie i nikt nie będzie płacił za ich wyświetlanie jeśli taka inwestycja mu się nie zwróci.

Mój test zrobiłem na krótko przed napisaniem tego artykułu.

test MLMNajczęściej pojawiającym się reklamami były produkty z branży zdrowotnej. W zależności od kanału intensywność reklam 26%-57%. Podejrzewam, że jeszcze wzrośnie. Test nie był zbyt dokładny, zaledwie po ok. 20 reklam na kanał, ale to wystarczyło żeby sprawdzić co jest najpopularniejsze. Najwięcej lekarstw, syropów, maści, suplementów diety a nawet cukierków z witaminami (o tym, że ilość cukru stanowi ok. 90% wagi cukierka i tego skutkach można by napisać osobny artykuł).

Dlatego uważam, że branża Wellness jest w tym momencie najbardziej dochodowa i przewiduję, że jeszcze bardziej się rozwinie. Zarobią producenci leków, suplementów, apteki, spa, siłownie i wszystko to dzięki czemu można zachować dłużej młodość i zdrowie.

Zauważyło to wiele firm i dlatego tak popularne są MLMy gdzie promuje się Zdrowy Styl Życia. Wszystko po to, aby cieszyć się zdrowiem i nie musieć wydawać w przyszłości majątku na lekarstwa i lekarzy.

2. System Szkoleniowy

Trening i Szkolenia MLMNajwiększa zaletą Marketingu Wielopoziomowego jest wykorzystanie doświadczenia innych ludzi. W tradycyjnym biznesie mało kto podzieli się swoim doświadczeniem z obawy przed powstaniem konkurencji. W MLM w interesie sponsora jest przekazanie całej wiedzy dla osób zainteresowanych. Dlatego wybierz Sponsora, któremu możesz zaufać, że nauczy Ciebie jak tworzyć i rozwijać ten biznes.

Podstawa udanego biznesu to nie tylko sponsor, ale cały system szkoleniowy. Dobra firma MLM posiada płyty CD, DVD, gazetki informacyjne, broszurki, specjalnie przygotowaną stronę WWW dla partnerów z niezbędnymi informacjami oraz szkolenia stacjonarne. Jeśli dodatkowo na tych szkoleniach zapraszani są znani z branży jak Don Failla, Ed Ludbrook czy Robert Krool można to uznać za dodatkowy atut.

3. Ludzie Sukcesu

i/Ludzie sukcesu MLMSprawdź ilu ludzi odniosło Sukces w danej firmie. Trudno o dobry system szkoleniowy w firmach, w których brakuje ludzi z wynikami. To wyniki świadczą zarówno o powodzeniu firmy jak i o tym, że zostali dobrze przygotowani.

Jednocześnie przestrzegam przed szczuciem gwiazdami z innych krajów. To, że firma dobrze radzi sobie w innych krajach nie znaczy, że tak samo będzie sobie radzić w Polsce. Historia pokazuje, że niejednokrotnie firmom którym dobrze szło za oceanem, różnie wyszło w pokryciu z polskimi realiami.

Jak sprawdzić w której firmie są ludzie z sukcesami?

Auta firmoweSprawdź ile aut jeździ z logiem danej firmy. Niedyskretnie jest spytać osobę która poleciła Ci biznes ile zarabia. Zresztą nawet to nie jest tak istotne, gdyż może tak samo jak Ty dopiero zaczynać, ważniejsza jest cała linia sponsorowania.

Możesz jednak zapytać ile zna osób w tej firmie z 6-cyfrowymi miesięcznymi zarobkami lub przynajmniej ile osób zarabia powyżej załóżmy 2000zł miesięcznie.

Nie daj się nabrać na liczbę osób w grupie, gdyż JAKOŚĆ bardziej się liczy od ilości.

4. Produkt

a) Dobrze mieć czy trzeba mieć?

produkty MLMDobrze jest mieć przykładowo perfumy czy inne kosmetyki. Ale czy Klient może się bez nich obejść? Bo jeśli tak to czy nie jest znacznie łatwiej sprzedać produkty, które są Klientowi niezbędne?

Fajnie kiedyś było mieć telefon komórkowy. Dziś prawie nikt bez niego nie potrafi się obejść. Musisz więc wziąć również pod uwagę zmienność zapotrzebowania.

Suplementy diety uważam, że doskonale pasują do tego kryterium.

  • Są już teraz niezbędne dla osób z problemami zdrowotnymi.
  • Dobrze je spożywać aby wzmocnić odporność i dbać o zdrowie.
  • Ponieważ środowisko się zmienia, jedzenie jest jakościowo coraz gorsze, zawiera coraz mniej witamin i minerałów, a także nieustanny pośpiech oraz wygody jak auto, komputer czy telewizor prowadzą do tego, że wkrótce suplementy diety będą niezastąpionym elementem na każdym stole.

Wybierz produkt/ usługę, który "rozwiązuje" jakiś problem. Jeśli chcesz być bogaty musisz pomagać ludziom z ich problemami.

"Celem naszego życia jest wniesienie wartości do życia ludzi w naszym pokoleniu i do życia przyszłych pokoleń" - Buckminster Fuller

Każdy z nas ma jakiś problem do rozwiązania i nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

b) Częstotliwość zakupów

Poszukaj produktu szybko konsumowanego, aby zamówienia spływały możliwie często (np. raz na miesiąc). Sprzedając produkty/ usługi jednorazowego zakupu też można zarob, ale nie zarabi gdyż wciąż musisz przyciągać wielu nowych Klientów. Każdy przedsiębiorca wie, że znacznie łatwiej utrzymać starego klienta niż pozyskać nowego.

Wchodzisz do salonu, pokazujesz dowód i po krótkiej weryfikacji dostajesz nowiutki telefon komórkowy wart kilkaset złotych. Czy oni zwariowali? Może mają za dużo pieniędzy? Nie! Po prostu rozumieją biznes! Wiedzą, że najbardziej lukratywnym jest stały Klient, który w tym przypadku będzie płacić abonament miesięczny przez minimum okres umowy...

Jak Ty możesz to wykorzystać? Przecież nie zafundujesz komuś na dzień dobry nowego telefonu. Możesz za to poświęcić swój czas np. na promowanie zdrowego stylu życia i na zaletach suplementacji. Wprawdzie, nawet jeśli klient podpiszę umowę / przystąpi do programu zniżek nie jest do niczego zobowiązany. Za to jak sam przekona się do produktu to może zostać Twoim klientem nawet do końca życia.

Ci którzy sprzedają coś jednorazowo chyba nie dostrzegli tego potencjału. Oczywiście można sprzedawać garnki raz na 5 lat lub świetny odkurzacz raz na całe życie i mieć z tego większą prowizję. Ale wszystko to jest na krótszą metę.

Podstawa udanego biznesu to produkt odnawialny i często konsumowany.

5. Cena produktu

Średnie zakupy Klienta powinny być min. 100-200 zł/miesiąc. Są firmy, które mówią, że wystarczy wydać 100-200zł na rok, ale żeby osiągnąć taki sam efekt finansowy musimy mieć 10x większą grupę. Równoznacznie wiąże się to z poświęceniem większej ilości czasu.

Dlatego im większa kwota tym lepiej! Cena MLM

Często spotykam się z opinią „ale kogo na to stać... te produkty są za drogie...” Brutalna reguła często sprawdza się również w biznesie: BĘDZIESZ TAKI JAK ONI. Jeśli Twoją grupą klientów będą ludzie spłukani Ty również taki będziesz.

Jak pomóc biednym? Nie bądź jednym z nich!

Jeśli uważasz, że ludzie nie mają pieniędzy to wyjdź na ulicę policz auta i ich wartość. Czy wszyscy jeżdżą najtańszymi autami? A u ilu sąsiadów widziałeś plazmę na ścianie? A na ile wyceniłbyś swoje Zdrowie?

Nawet osoby z najniższymi dochodami potrafią wydawać po 300zł (lub więcej) miesięcznie na papierosy. Nie namawiam nikogo do rzucenia palenia, twierdzę tylko że jak się chcę to pieniądze zawsze się znajdą. Mentalność ludzka jest taka, że zrzucamy odpowiedzialność na kogoś innego. I tak palacze zamiast siebie winią koncerny tytoniowe, za to że ich uzależnili.

Aby sprawdzić czy rynek zaakceptował cenę, wystarczy dowiedzieć się ile produktów sprzedaje się miesięcznie lub rocznie.

Stanowczo odradzam promowanie tanich produktów

Po pierwsze często źle się kojarzą. Dla wielu ludzi panuje stereotyp im droższe tym lepsze.

Ale ważniejsze jest to, że Klienci którzy szukają tanich produktów nie są wiernymi Klientami. Jeśli ktoś szuka taniego rozwiązania ucieknie do konkurencji przy pierwszej nadarzającej się okazji. Pamiętaj, że zawsze może powstać druga firma z podobnymi produktami i oferować je po niższej cenie. Twoim obowiązkiem jest stworzyć wartość i potrzebę posiadania, ale nigdy nie powinieneś konkurować ceną!

6. Ilość produktów

UWAGA: Im mniej produktów tym lepiej!

Są firmy MLM które mają w ofercie kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów. Po prostu świetnie, tylko jak nauczyć się ich zalet lub chociaż podstawowych informacji.

A może damy Klientowi katalog i niech sam się martwi? No właśnie, w niektórych firmach MLM co tydzień/miesiąc nowy katalog, nowe ceny, nowe produkty. A Ty sprawdzaj co się zmienia zamiast rozwijać swój biznes...

Pamiętam jeszcze z tradycyjnego biznesu, że koncentracja na jednym produkcie przyniosła lepsze wyniki finansowe niż z setki innych. Taki efekt można było osiągnąć tylko dzięki specjalizacji.

Podobnie jest teraz w MLM. Firma z która współpracuję ma w ofercie 5 produktów z czego 95% obrotu jest z jednego, sztandarowego. Kiedyś był tylko ten jeden produkt i też było dobrze.

Osobiście uważam, że więcej niż kilkanaście produktów w firmie to tylko niepotrzebne utrudnienie! Prostota jest bardzo ważna szczególnie w MLM, gdzie zależy nam na naszej duplikacji!

Bezwzględnym warunkiem jest ograniczenie do Jednej Branży / Dóbr Komplementarnych.
Wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie znajomy i proponuję Ci np. super telefon komórkowy. Gdy nie wykazujesz zainteresowania to później perfumy, pastę do zębów, podpaski, garnki lub suplementy diety. Nie ważne w jakiej kolejności, ale większość ludzi nie traktuje tego poważnie, a właśnie do tego to się sprowadza.

Sprawa wygląda podobnie u ludzi, którzy nie wierzą w sukces danej firmy i przystępują do kilku Networków naraz, bo wydaje im się, że tak będzie łatwiej...

Potrzebujesz dowodów?
Najdroższą marką na świecie jest Coca-Cola. Wyobraź sobie, że jutro wypuszcza na świat samochody? Chciałbyś jeździć samochodem marki coca-cola? A co jak zacznie produkować wszystko od mydła, perfumy, przez telewizory do suplementów diety. Dalej będziesz dobrze kojarzył tą markę?

Bo jeśli tak to jesteś jednym z nielicznych, a historia wielokrotnie udowodniła. Np. Hyundai produkuje prawie wszystko, a mimo to konkurencja która się skoncentrowała na JEDNEJ dziedzinie ma lepsze wyniki.

Albo popatrz na rynek wyszukiwarek. Portale jak Onet, Wp, Interia oprócz wyszukiwarki oferowały wszystko, od informacji, poczty email, pogoda... Google skupiło się na wyszukiwarce i zdominowało rynek (szacuje się ponad 90% zapytań z tej wyszukiwarki).

7. Historia Firmy

Upadłość firm MLMSprawdź jak długo firma jest na polskim rynku. Najlepiej żeby była min. 5 lat. Poniżej 3 lat szczerze odradzam. Większość firma upada w fazie rozruchu, czasami z powodu niewystarczającej ilości Klientów a czasami wręcz odwrotnie. Z powodu zbyt dużej liczby zamówień nie nadążają z ich obsługą. Najtrudniejsze dla wielu firm jest pierwsze 3-5 lat, więc szkoda byłoby zaangażować się w firmę, która nie przetrwałaby na rynku.

Mądrze jest sprawdzić jaką opinią cieszy się dana firma.
Wiem, że kilka jest źle kojarzona do tego stopnia, że przynajmniej jedna ma w umowie zakazane używania nazwy firmy (np. w momencie umawiania na spotkanie). Ciekawe co mają do ukrycia?

Osobiście wierzę, że nawet jeśli kiedyś nie było najlepiej to teraz już jest OK. Przy czym decydując się na współpracę z taką firmą mamy pod górkę, gdyż smród pozostał.

Znacznie łatwiej jest, gdy w Polsce jest przynajmniej 1000 aut z logiem firmy. Jeśli ludzie z dumą pokazują, że współpracują z daną firmą to jest rozpoznawalna i dobrze kojarzona.

Sprawdź firmę w KRS

Mądrze jest dokładnie sprawdzić firmę z która zamierzamy współpracować. TAK, za raport z KRS trzeba zapłacić, ale czy nie nastawiasz się na długofalową współpracę? Warto wydać parę złotych żeby sprawdzić np. jakie firma ma obroty, ile wypłaciła prowizji itd. (możesz sprawdzić czy firma rzeczywiście wypłaca rok w rok Miliony prowizji czy tylko tak mówią dystrybutorzy, żeby Cię zwerbować.)

Firma MLM w wielu Krajach8. Międzynarodowość

Upewnij się, że firma działa więcej niż w jednym kraju. Nigdy nie wiadomo, czy będziesz chciał zostać, być może znajdziesz ciekawsze miejsca na ziemi.

Dlatego polecam firmy międzynarodowe, które umożliwiają kontynuowanie działalności w innych krajach.

9. Przywileje i Bonusy

Wczasy i wycieczki

Sprawdź czy firma zapewnia dodatkowe przywileje: możliwość dziedziczenia, dodatkowe bonusy (np. auto, wczasy, wycieczki, bony na paliwo) itp.

10. Internet czyli MLM ONLINE

MLM ONLINEW dobie coraz powszechniejszego Internetu upewnij się, że firma posiada możliwość przeprowadzenia najważniejszych funkcji przez stronę WWW. Dobra strona umożliwia kupować samemu produkty, płacić kartą, rejestrować ludzi online i nie musieć kupować ani jednego produktu do domu poza własnymi potrzebami. Klienci mogą sami zamawiać przez stronę producenta (podobnie jak odbywa się to w programach partnerskich) lub możesz to za nich zrobić.

11. Plan Marketingowy i jego pułapki

Specjalnie zostawiłem na sam koniec, mimo iż niektórzy twierdzą, że jest to najważniejszy element biznesu. Pewnie to prawda, z tym że nie da się go jednoznacznie porównać, bo każdy jest zupełnie inaczej zbudowany. Mimo iż często wydaję się to proste, to w rzeczywistości aby go dobrze zrozumieć trzeba poświęcić parę dni na przestudiowanie.

Poznaj 3 podstawowe pułapki Planów Marketingowych

a) Magia liczb

To Tylko liczbyCzęsto coś pozornie jest lepsze w jednym miejscu i uczestnicy danego MLM będą Ci to podkreślać. Nie ważne czy będzie to procent prowizji, liczba poziomów, minimalna liczba zakupów, aby otrzymać obrót z grupy. Wszystkie parametry muszą być wyważone!

Najlepszy Plan Marketingowy MLM to taki który działa!

Wystarczy przecież wrócić do punktu trzeciego i sprawdzić Ludzi Sukcesu. Ten prosty test wszystko Ci powie o tym jak dobry jest Plan Marketingowy.

b) Uczeń lepszy od Mistrza

W niektórych marketingach sieciowych jeśli osoba, którą zasponsorujesz przewyższy Cię umiejętnościami bądź aktywnością i awansuje na wyższą pozycję od Ciebie tracisz cały jej obrót. Oczywiście nie twierdzę, że zawsze powinieneś więcej zarabiać od takiej osoby, bo wtedy byłaby to piramida.

Ważne jednak jest, żeby przez cały czas obrót tej osoby był naliczany zgodnie z pozycją na której się znajdujesz. W końcu to Ty zasponsorowałeś tą osobę więc powinieneś się cieszyć z każdego jej sukcesu zamiast między sobą konkurować.

c) Awanse i utrzymanie pozycji

W niektórych firmach po wypracowaniu awansu trzeba miesiąc po miesiącu potwierdzać swoje kwalifikacje. Prowadzi to do tego, że jeśli tylko w jednym miesiącu noga Ci się podwinie zostaniesz zdegradowany na niższą pozycję. I tak przykładowo możesz się piąć na szczeblach kariery i z przyczyn losowych nadejdą słabsze miesiące ze słabą aktywnością może się okazać, że wrócisz na pozycję sprzed lat.

Dlatego bardzo ważne jest aby awanse były raz na całe życie w tzw. systemie zapadkowym.

Podsumowanie

Dobry MLM spełnia większość podanych przeze mnie kryteriów. Jeśli się z nimi zgadzasz i chciałbyś przyłączyć się do firmy, która spełnia je wszystkie skontaktuj się ze mną.

Musisz jednak wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak najlepszy MLM. Dobra firma to tylko połowa sukcesu. Jeśli już podpisałeś jakąś umowę i nie widać jeszcze wyników prawdopodobnie wina nie leży w firmie tylko w Tobie lub Twoim sponsorze. Jeśli zgubiłeś się w swoich działaniach po prostu szukaj wsparcia w górnej linii sponsorowania. Zmiana MLMu i tak niewiele pomoże i na pewno w moim zamiarze nie jest przekonywanie Ciebie do zmiany firmy i rozpoczęcia ze mną współpracy.

Śmieszą mnie osoby, które próbują iść na łatwiznę. Niektórym wydaje się, że wystarczy podkraść grupę z innego networku i biznes sam się zrobi. Często nie mają wyczucia przyszłości. Oczekują natychmiastowych zysków i są zdziwieni, gdy błyskawicznie zbudowana grupa jeszcze szybciej się rozpada.

Dzwonią do mnie i proponują, żebym przeszedł do ich firmy, bo niby jest lepsza. Nawet gdyby tak było to przecież takie działania mają krótki nogi. Jeśli ktoś obietnicą lepszych warunków uciekł do drugiej firmy to z wielkim prawdopodobieństwem zrobi to po raz kolejny. Skacząc z kwiatka na kwiatek, nie osiąga sukcesu nigdzie i wałkuje wszystkim w koło, że w MLM to się nie da zarobić... Otóż da się, tylko trzeba wiedzieć jak i współpracować z odpowiednimi ludźmi!

Do współpracy poszukuję wyłącznie osoby poważnie myślące o biznesie, chętne osiągnąć wolność finansową oraz gotowe przystąpić od razu do działania.

Jeśli myślisz, że spełniasz powyższe warunki, dane kontaktowe do mnie znajdziesz na mojej stronie

http://www.dominik.dworniczak.pl/wspolpraca-MLM.php

Brakującym motywacji polecam Księgę Cytatów, które prowadzą do bogactwa.

Wszystkim życzę sukcesów w MLM i jeszcze raz powtarzam podstawową radę. Traktuj MLM jak normalny Biznes.

PS. Prześlij znajomym link do artykułu!

Dominik Dworniczak 04.02.2010 (Ost. akt. 14.09.2021)

Powrót na stronę główną

 

 

 

 

 

Słowa Kluczowe: Najlepszy MLM? Multi Level Marketing (Marketing sieciowy) Firmy MLM, mlm marketing, mlm ebook, mlm network marketing, mlm blog, mlm forum, network mlm, program mlm, wellness mlm, multi level marketing, multilevel marketing,

**************************************** ** Gości na stronie: 6677 od 26.04.2005 ** **************************************** Mapa strony
Strona główna Tapety na pulpit komputera e-mail