Dominik Dworniczak

5.1 Zarabianie w sieci

Zacznę od tego czego nie polecam. Omijaj z daleka różnego rodzaju łańcuszki finansowe (np. wpłać 5zł...) oraz formy zarabiania za czytanie e-maili lub wypełnianie ankiet. Dawno temu próbowałem czytać maile z reklamami, ale bez skutku i nie znam nikogo, kto by na tym cokolwiek zarobił!

Wart przemyślenia jest fakt stworzenia własnej strony WWW lub bloga. W Internecie dostępnych jest tyle darmowych narzędzi, tak więc nawet bez znajomości podstaw programowania jesteś w stanie szybko coś stworzyć.

Możesz opisać swoją pasję (np. wędkarstwo czy zbieranie znaczków), aby pomóc innym, wymienić się doświadczeniami, a co najważniejsze mile spędzając czas. Jeśli serwis będzie zawierał ciekawe informacje to z czasem odwiedzających będziesz miał coraz więcej.

Poświęcając zaledwie od 15 do 30 minut dziennie przez kilka miesięcy można stworzyć naprawdę wartościowy serwis. Jeśli tak się stanie, przyniesie Ci sławę i pieniądze (np. z reklam).

Zauważ, że Internet jest miejscem, które jest czynne 24 godziny na dobę i ma coraz więcej użytkowników. Dlatego tkwi w nim duży potencjał, a raz porządnie wykonana robota może Ci służyć przez lata!

Uważaj na MITy: większość podręczników do zarabiania w Internecie zachęca do promowania książek. Problem w tym, że prowizja za sprzedaną książkę wynosi zazwyczaj 1-2 zł. Podobne niskie kwoty łatwiej uzyskać za reklamy typu płać za kliknięcie (np. Adsense), gdzie użytkownik strony nie będzie musiał wydać ani grosza, żeby naliczona została prowizja.

Szukaj Programów Partnerskich, w swojej niszy które wypłacają minimum 25zł prowizji za sprzedaż. Wyjątkiem od tej reguły mogą być produkty, które uważasz, że wnoszą dużą wartość dla swoich czytelników. Czasami polecam książki, ale to tylko dlatego, że sam jestem molem książkowym i wiem, że wiedza zawarta w książkach często zwraca mi się wielokrotnie. Natomiast odradzam to jako sposób na biznes.

Najbardziej lubię promować takie produkty, które wypłacają 40-50zł za jedną sprzedaż. Jeśli myślisz, że sprzedanie 40 książek jest łatwiejsze niż sprzedanie jednego droższego produktu to jesteś w wielkim błędzie. Jeśli produkty są dobrze dobrane do Twojej strony internetowej (niszy) nie ma znaczenia ile kosztują. Mam w swoim portfolio strony, na których stosunkowo drogie produkty lepiej się sprzedają od tanich ksiżek czy ebooków.

Jak szukać programów partnerskich w swojej niszy? Wystarczy wpisać w Google słowo kluczowe + Program Partnerski np."wędki Program Partnerski", "samochody Program Partnerski"... sam najlepiej znasz swoją niszę i pewnie wiesz sam lepiej co gotowy byłbyś kupić. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz zarobić na swoim hobby to nie polecaj książek.

Ważne: w tego typu przedsięwzięciu dochody zazwyczaj zaczynają się dopiero po okresie nie krótszym niż 6 miesięcy. Okres ten jest zależny od Twojego zaangażowania i szybkości rozrastania się serwisu, ale raczej nie jest nastawiony na natychmiastowe zyski. Za to później często rosną one parabolicznie!

 

Strona ta jest tylko fragmentem darmowego e-kursu: Jak zarobić i się nie narobić...

Powrót na stronę główną

**************************************** ** Gości na stronie: 6679 od 26.04.2005 ** **************************************** Mapa strony
Strona główna Tapety na pulpit komputera e-mail